Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza RECTIFICATORI UNIVERSALI pentru Franta: -operarea pe masini CNC si pe cele traditionale; -masurarea cotelor precise (la ordinul micromilimetrilor); -verificarea lubrifiantilor si a polizoarelor; -supravegherea starii materialelor; -asigurarea mentenantei de nivel 1; -utilizarea echipamentelor de control puse la dispozitie; -verificarea dosarului de productie (gama/fisa de verificare, fisa tehnica, plan si specificatii client); -identificarea eventualelor erori si rezolvarea lor; -asezarea si reglarea ustensilelor pe masina, urmand instructiunile; -supravegherea gradului de uzura al instrumentelor (placutelor); -verificarea concordantei dintre programul CNC (introdus de personalul din departamentul de programare) si indicatiile primite despre gama de productie; -introducerea variabilelor in sistem; -masurarea pieselor si introducerea datelor in CNC; -realizarea pieselor prototip si multi-unitare.

Cerinte

-minim 5 ani experienta in domeniu, atat in tara, cat si in strainatate; -abilitati de citire si interpretare a planurilor tehnice; -permis de conducere; -CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA LA NIVEL MEDIU. Beneficii: -salarizare: 1500-2000 €/luna brut; -cazarea si transportul sunt asigurate. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.