Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea postului : Dezvoltarea afacerii companiei prin realizarea în aria repartizată a volumelor de vânzări şi a obiectivelor de acoperire a clienţilor, distribuţie de produse şi încasarea contravalorii facturilor. Responsabilitati principale : Construieşte şi menţine baza de clienţi în zona pe care o administrează; Vizitează zilnic numărul de clienţi necesar pentru indeplinirea criteriilor de performanta impuse de companie; Vinde produsele companiei, conform obiectivelor de volum an/lună/zi; Se asigură de recuperarea în întregime a contravalorii facturilor de la toţi clienţii din aria sa de acoperire; Cerceteaza permanent piata si face raportari zilnice catre management.

Cerinte

Experienta in domeniul vanzarilor de cel putin 2 ani din care minim 1 an de experienta intr-un post de agent de vanzari; Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale; Insistenta, capacitatea de a trece usor peste refuzuri; Siguranta de sine, capacitate de convingere, de persuasiune; Orientare spre rezultate, gandire pozitiva; Seriozitate, spirit de echipa, initiative; Persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare si negociere si organizare; Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, persoana dinamica; Minim studii medii (diploma de bacalaureat); Cunostinte operare PC; Permis de conducere categoria B. Beneficii: Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala; Pachet salarial motivant format din parte fixa si comision din vanzari; Masina si telefon; Mediu de lucru dinamic, profesionist. Kit de lucru (materiale de prezentare, materiale de promovare, rechizite, etc.) Interviu: 1. Ce tipuri de produse / servicii ati vandut Dvs personal si care era modul Dvs de vanzare (contact direct / telefonic / online / magazin etc)? 2. Ce vanzari lunare medii ati realizat Dvs personal la un fost loc de munca reprezentativ? 3. Care este nivelul salarial net asteptat de Dvs in primele luni ale activitatii pentru specificatiile enuntate mai sus? Daca doresti sa faci parte din echipa noastra de succes nu ezita sa aplici pentru acest post!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala