Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza RESPONSABIL DEPARTAMENT DISTRIBUTIE in Suceava: -actualizarea si verificarea periodica a stocului de materiale, produse si materii prime; -raspunde de intrarile de materii prime si de stocul de materie prima ce ii revine fiecarei fabrici colaboratoare; -urmareste comenzile de materiale, produse, materii prime; -monitorizeaza stocul, termenele de plata si valorile comenzilor; -stabileste graficul privind cantitatile si termenele de livrare al comenzilor catre clienti; -verifica incarcarea corecta a marfii in masinile de distributie; -raspunde de structurarea masinilor de distributie respectand anumiti parametri; -urmareste derularea comenzilor si intervine cu modificari sau completari asupra acestora; centralizeaza comenzile celor 7 agenti de vanzari; -ia masuri pentru preintampinarea formarii de stocuri si de valorificare operativa a celor disponibile.

Cerinte

-experienta in domeniul gestionarii unui departament de distributie; -bune abilitati de gestionare a resurselor; -orientare catre rezultate; -cunostinte solide de operare PC (Excel); -capacitate de analiza si sinteza, bune abilitati de organizare si comunicare; -dinamism, proactivitate, onestitate. Beneficii: -salarizare: 2000-2500 RON/luna brut; -posibilitate de promovare profesionala. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.