Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC Interim recruteaza un Responsabil Telemarketing pentru o societate romaneasca de rent a car si servicii taxi. Acest post presupune: - activitate de birou cu scopul de a crea o baza de date clienti si de a contacta telefonic companii pentru a le prezenta serviciile si avantajele companiei; - cercetarea pietei pentru atragerea de noi clienti, campanii de mailling etc. Candidata ideala: - o persoana calda, matura, care vine cu o experienta anterioara in telemarketing si vanzari prin telefon si careia ii place acest domeniu. - orientata spre client, cu abilitati excelente de comunicare si de vanzare prin telefon - vorbitoare de limba engleza sau o alta limba de circulatie internationala - persoana prezentabila si relaxata si cu o voce foarte placuta Vor avea un atu in plus candidatele care au deja o baza de date cu clienti. Salariu motivant.

Cerinte

- Experienta in telemarketing - Abilitati de comunicare orale - Abilitati de comunicare si vanzare prin telefon - Persuasiune - Motivatie personala buna pt job - Maturitate in gandire si exprimare - Seriozitate - Limba engleza conversational