Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

DESCRIERE: HOTELURI/RESTAURANTE din AUSTRIA selecteaza URGENT RECEPTIONERI(E) cu experienta. Principalele RESPONSABILITATI: - sa repartizeze camerele in functie de cerintele si solicitarile clientilor; - sa ii intampine pe oaspeti; - sa dea sfaturi si sa informeze oaspetii; - sa se ocupe de plangerile si solicitarile oaspetilor; - sa indeplineasca anumite servicii speciale, cum sunt apeluri telefonice pentru trezirea oaspetilor, transmiterea de mesaje etc.; - sa tina inregistrarile si sa faca munca specifica de birou; - sa organizeze folosirea eficienta a spatiilor din hotel; - precum si alte activitati cerute de catre angajator. SE OFERA: - contract legal de munca pe 6 luni cu posibilitate de prelungire; Pachet salarial atractiv: - 1150 EURO net/luna; - cazare GRATUITA; - masa GRATUITA (3 mese/zi); - asigurarile sociale sunt platite de catre angajator; - monitorizare pe toata perioada contractului.

Cerinte

CERINTE: - se cer cunostinte de limba engleza la un nivel mediu, iar limba germana la un nivel avansat; - se cere experienta pe o pozitie similara de cel putin 3 ani; - personalitate placuta si prietenoasa, muncitoare si serioasa. COSTUL PROGRAMULUI: - 300 RON - Taxa de inscriere si procesare dosar; - 360 EURO - Comision de mediere; - Biletul de avion.