Detalii loc de munca

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI: - Primeste actele care stau la baza livrarii deseurilor reciclabile si verifica corectitudinea intocmirii acestora; - Efectueaza cantarirea mijlocului de transport al deseurilor reciclabile; - Intocmeste documentele insotitoare pentru livrarile de deseuri: bonul de cantar, aviz de expeditie, factura fiscala, certificate de calitate etc. - In cazul persoanelor fizice, elibereaza bonul de cantar, completeaza documentele necesare; - Introduce datele in baza de date a societatii, generand rapoartele solicitate de conducere. - Asigura si verifica zilnic buna functionare a cantarului; - Efectueaza cantarirea mijlocului de transport al deseurilor in toate ipostazele; - Ofera info privitoare la deseurile reciclabile tuturor clientilor/persoanelor interesate; - Raspunde de intocmirea raportului zilnic si a celui lunar privind intrarile de deseuri, pe grupe generale si pe fiecare sortiment in cadrul grupelor generale, pe care il inainteaza conducerii societatii comerciale; - Raspunde de intocmirea si eliberarea tuturor documentelor insotitoare in cazul livrarilor de deseuri cu mijloace de transport auto la beneficiari, respectiv bon de cantar, aviz de expeditie, factura fiscala, certificate de calitate; - Are obligatia sa cunoasca denumirile corecte ale tuturor sortimentelor si modul lor de codificare, in vederea intocmirii corecte a actelor de evidenta si a rapoartelor; - Intocmeste zilnic borderoul cu achizitiile de la persoane fizice

Cerinte

C E R I N T E: - studii: medii sau superioare; - cunostinte solide de operare calculator (Word, Excel, Internet Explorer); - experienta de lucru in sisteme de contabilitate (avantaj WIZCOUNT si WIZSALARY); - cunostinte de contabilitate primara; - sa cunoasca si sa respecte legislatia in vigoare in domeniul sau de activitate; - conduita corespunzatoare in relatiile cu clientii; - capacitatea de a lucra in conditii de stres; - stapanire de sine; - atentie distributiva; - usurinta in exprimare; - motivatie pentru munca; - cunostinte de contabilitate primara; - excelente aptitudini de comunicare verbala; - orientare catre eficienta, initiativa personala; - competente si aptitudini: - memorie vizuala si spirit de observatie; - rigurozitate in respectarea regulilor si instructiunilor. OFERIM: - salariul este negociabil in functie de experienta, cunostinte si competente;desfasurarea activitatii intr-un domeniu dinamic si intr-o echipa tanara si competitiva; - bonusuri in functie de realizari; - tichete de masa; - training si formare profesionala.