Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Brains Consulting recruteaza candidati interesati sa lucreze in domeniul resurselor umane, pe postul de Recruiter. Principalul scop: urmarirea realizarii in bune conditii a activitatilor administrative, precum si elaborarea şi implementarea politicilor de resurse umane conform specificului companiei. Responsabilitati a) Intocmirea, urmarirea si respectarea agendei de activitati a managementului firmei; b) Elaborarea /redactarea de rapoarte, situatii cerute de managementul firmei; c) Realizarea si participarea la activitatea recrutare internă şi externă,conform cu politica companiei; d) Gestionarea proiectelor de recrutare care ii sunt atribuite: realizarea si promovarea ofertei de recrutare; gestionarea Cvurilor; gestionarea si actualizarea permanenta a bazei de date a firmei; realizarea raporturilor de recrutare e) Intocmirea si elaborarea procedurilor specifice de resurse umane

Cerinte

- Studii superioare - Experienţă/vechime: minim 2 ani in munca - Limba germana- nivel mediu - Limba engleza- fluent - Cunoştinţe în domeniul /resurse umane - Cunostinte avansate MC Office ( Excel, Word, Power Point) Abilităţi: -Aptitudini de organizare/coordonare/comunicare -Lucru in echipa -Rezistenta la stres -Capacitate de analiza si sinteza/capacitate de luare rapida a deciziilor.