Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Revista Transporter Lansată pe piata in 2005, Transporter se adreseaza managerilor de firma si directorilor de transport/ responsabili flote din urmatoarele domenii: distributie si curierat, transport intern si international de marfa si persoane, producatori si retaileri care isi distribuie direct produsele, firme de constructii, exploatari forestiere si transporturi agabaritice, importatori& producatori de vehicule comerciale ( de la segmental pick-up, la van, camion, autobuz& autocar, remorca& semiremorca, tramvai, vagon tren), carosieri, producatori si distribuitori de piese/ anvelope/ uleiuri/ carburanti.

Cerinte

RESPONSABILITATI / BENEFICII: • Experienta jurnalistica obligatorie • Limba engleza/ italiana / germana, nivel avansat; • Cunostintele aprofundate in domeniul transporturilor/ economic/ auto/ constructii/ logistica • Absolvent(a) studii superioare (constituie un avantaj facultatea de jurnalism); • Sa aiba abilitati de bun comunicator; • Sa posede cunostinte despre personalitatile locale si internationale; • Sa fie un bun documentarist; • Sa aiba disponibilitate pentru program flexibil; • buna cunoastere a PC-ului; • Experienta anterioara in domeniul jurnalismului.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate