Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilităţi: • Dezvoltarea şi coordonarea echipei de vânzători direcţi şi independenţi pe judeţele Prahova, Ialomiţa, Călăraşi, Ilfov, Giurgiu, Dâmboviţa, Argeş, Teleorman; • Oferire de coaching, transmiterea cunoştinţelor dobândite oamenilor din subordine în vederea creşterii performanţei acestora; • Urmărirea şi cunoaşterea în permanenţă a situaţiei centralizate a clienţilor/fermierilor cu privire la contracte întocmite; cunoaşterea tuturor informaţiilor legate de suprafeţe, culturi agricole, cantităţi şi valori de produse contractate; • Actualizarea permanentă a bazei de date a fermierilor existenţi şi identificarea de noi fermieri pe lângă cei existenţi în vederea contactării celor care sunt solvabili şi prezintă interes cu scopul realizării obiectivelor (targetelor) stabilite; • Asistare, acolo unde este cazul, la predarea produselor în funcţie de specificaţiile contractelor încheiate cu beneficiarii; • Întocmirea zilnică a raportului cu activitate şi transmiterea lui către Country Manager; • Soluţionarea eventualelor probleme care apar în relaţia cu fermierii din zona alocată.

Cerinte

Cerinţe: • Studii universitare finalizate, studii universitare agronomice prezintă avantaj; • Experienţă de minim 5 ani în vânzări, experienţă în vânzarea produselor agricole - seminţe, îngrăşăminte, pesticide etc. - constituie avantaj; • Cunoştinţe de operare PC (MS Office); • Limba engleză – nivel mediu; • Permis de conducere categoria B; • Disponibilitate la deplasări zilnice în zona arondată. Beneficii: • salariu fix; • sistem de bonusare în funcţie de performanţă; • maşină de serviciu, telefon.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate