Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• vanzari de consumabile medicale si dispositive medicale catre cabinete individuale stomatologice si cabinete de tehnica dentara; • vanzari de produse adresate in totalitate domeniului stomatologic/ tehnica dentara; • identificarea clientilor potentiali si elaborarea de oferte specific activitatii acestora; • prezentari de produse, demonstratii si vanzare targetata; • atingerea si depasirea tintelor lunare de vanzari; • crearea unui network eficient de clienti (cabinete stomatologice) si mentinerea permanenta a legaturii cu acestia;

Cerinte

• experienta in vanzari - minim 1 an; • experienta in vanzari produse medicale reprezinta un avantaj, dar nu este o cerinta obligatorie; • studii medii/ superioare; • persoana agreabila, cu excelente abilitati de comunicare si negociere directa; • foarte bune abilitati de prezentare; • abilitatea de a identifica persoanele cheie in finalizarea unei comenzi; • responsabilitati, cand este cazul, legate de onorarea platilor , incasarea la termen; • disponibilitatea de a invata produsele, de a le intelege utilitatea si de a crea un portofoliu cat mai vast de prezentare in functie de interlocutor; • persoana ordonata si capabila de a-si organiza activitatea proprie; • seriozitate, constanta, punctualitate; • abilitatea de a culege informatii, despre competitori si despre produsele acestora; • mobilitate in vederea deplasarii pe teren; • maxima seriozitate profesionala; • permis auto - categoria B; • cunostinte de limba engleza – nivel mediu; • operare PC – Word, Excel , Internet;