Detalii loc de munca

Descrierea jobului

- Reprezinta interesele comerciale ale companiei si partenerilor - Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti - Realizeaza prezentari ale produselor şi serviciilor companiei oferind informaţii tehnice; - Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor; - Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate; - Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie; - Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte; - Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora; - Participa la cursuri de pregătire şi specializare periodice ale companiei.

Cerinte

- Studii superioare tehnice (Politehnica sau similar); - Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala; - Personalitate puternica, fire optimista, pro-activa; - Conduita profesionista, perseverenta in indeplinirea obiectivelor - Personalitate orientata spre rezultate si eficienta in gestionarea sarcinilor; - Experienta in vanzari si negocieri de minim 2 an; - Deprinderi de lucru cu rapoarte de activitate zilnice/saptamanale/lunare; - Informatii despre sau experienta de lucru in piata de electrice (produse, servicii) constituie un avantaj; - Cunostinte bune de limba engleza; - Cunostinte utilizare MS Office; - Spirit de echipa;

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate