Detalii loc de munca

Descrierea jobului

-Reprezentarea companiei în zona alocată -Promovarea produselor din portofoliul alocat la clienții companiei -Menținerea legăturii directe cu clienții -Identificarea de potențiali clienți pe zona alocată -Vânzarea și distribuirea de echipamente medicale, respectiv consumabile -Urmărirea fluxului financiar: comenzi, facturare, termene de plată, încasări -Realizarea planului de vânzări stabilit -Face raport de activitate saptamanal.

Cerinte

-Studii superioare (preferabil de specialitate: medicale sau tehnice); / Studii superioare + Cunoștințe generale de medicină, fizică, chimie, management, marketing constituie avantaj; -Cunoasterea pietei locale (Spitale de stat, spitale private, clinici, laboratoare de analiza). -Experiență anterioară în domeniul vânzărilor in domeniul sanitar de minim 2 ani; -Cunoștințe de operare pe calculator; -Cunoștințe de limba engleză; -Permis de conducere categoria B; -Disponibilitatea de a călători în afara județului de domiciliu; -Abilități de comunicare și negociere; -Capacitate de planificare și organizare a activităților; -Abilitatea de a dezvolta si mentine relatii profesionale, pentru a crea reteaua de clienti si parteneri strategici. -Deprinderea de a lucra in echipă.