Detalii loc de munca

Descrierea jobului

OBIECTIVELE POSTULUI Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti existent Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei Urmarirea realizarii planului de vanzari stabilit Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora SARCINILE ȘI ATRIBUȚIILE POSTULUI Cunoasterea serviciilor și produselor companiei; Prospectarea pieței și identificarea potențialilor clienți; Negociere; Raportare periodică către conducerea companiei; Gestionare baze de date cu clienți. Pachet motivant; Oportunităţi de dezvoltare şi instruire; Mediu de lucru profesionist; Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Cerinte

CERINȚE Experiență în vânzări directe B2B; Persoană sociabilă/comunicativă; Perseverență/orientare către rezultat; Optimism; Inițiativă, creativitate; Capacitate de lucru în condiții de stres; Abilități foarte bune de lucru cu calcultorul (MS Office, Aplicații tip CRM); Cunoștințe de limba engleză – limba germană reprezintă un avantaj; Permis de conducere categ. B; Studii superioare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale