Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea activitatii tale: - Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti; - Realizarea obiectivelor din vanzari lunare si anuale prin administrarea zonei arondate; - Identificarea nevoilor clientilor si prezentarea solutiilor optime; - Preluarea comenzilor si incheierea de noi contracte; - Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale; - Mediatizarea ofertei - vanzarea intregii game de produse a companiei; - Identificarea oportunitatilor de dezvoltare de noi produse; - Prospectarea, analiza si intrepretarea informatiilor din piata; - Mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei - Mentinerea legaturii cu celelalte departamente pentru finalizarea comenzilor; Pentru a-ti desfasura activitatea la cote maxime, iti oferim: - Posibilitatea unui castig egal cu timpul alocat, efortul si implicarea ta - Telefon mobil - Libertate de abordare si punere in aplicare a ideilor, pregatirii/metodelor/tehnicilor proprii; - Instruire/formare profesionala; - Suportul intregii echipe;

Cerinte

Pentru ca suntem o echipa flexibila si cu abordare curajoasa, ne-am dori ca si tu sa fii la fel. Pentru ca suntem entuziasti, ne-ar bucura sa gasim aceasta calitate si la tine. Pentru a avea success in acest rol trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii: - Portofoliu de clienti activi; - Experienta de min. 2 ani in vanzari; - Cunostinte despre piata de birotica si papetarie; - Foarte bune abilitati de negociere, relationare interpersonala, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator; - Orientare catre client - Capacitatea de a lucra independent - Permis auto categoria B si masina proprie - Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Internet)

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale