Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Ce iti oferim: ·sansa sa lucrezi intr-o companie pentru care aplicarea cunostintelor in practica este pe primul loc ·oportunitatea sa castigi cat ti-ai propus in functie de performantele atinse; ·autonomie in activitatea curenta ·comisioane din vanzari si bonusuri in functie de performanta. Activitati principale: ·prospectarea pietei si colectarea de informatii; ·prezentarea promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei; ·dezvoltarea portofoliului de clienti prin introducerea de clienti noi; ·urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual; ·participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora. ·inregistrarea si pastrarea la zi istoricului relatiei cu clientii ·mentine relatia cu clientii si dupa incheierea unui accord contractual. Sarcini si indatoriri specifice: ·contactarea directa a clientilor ·stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii; ·intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor; ·intocmeste prezentari profesionale; ·intocmeste oferte de prezentare a serviciilor pentru clientii corporate ·redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri; ·intocmeste documentele comerciale; ·inregistreaza la zi informatiile despre clienti

Cerinte

Ce trebuie sa ai: ·dorinta de a-ti atinge si depasi obiectivele in fiecare zi, ·dorinta de a te dezvolta prin interactiunea cu clientii; ·dorinta de a fi la curent cu noutatile si miscarile din economie; ·atitudine prietenoasa, rabdare, orientare spre client; ·foarte bune abilitati de comunicare si relationare; ·absolvent de studii superioare; ·experienta de minim 2 ani intr-un post similar (din vanzari servicii); ·cunostinte avansate de limba engleza; ·cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet); ·permis de conducere categoria B. Aptitudini: -organizat si disciplinat; -ambitios si perseverent; -persoana de incredere; -interactionarea si comunicarea cu usurinta cu persoane noi; -persoana pozitiva, increzatoare in fortele proprii; -persoana dornica sa invete lucruri noi; -rezistent la solicitari multiple.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate