Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania angajatoare este o companie prezenta in 8 tari europene, cu o experienta de 23 de ani in domeniul comercializarii de produse si echipamente electrice si al consultantei pentru acest tip de produse. Ne aflam in cautarea unei persoane care sa indeplineasca cerintele enumerate mai jos si care sa doreasca sa inceapa o colaborare de lunga durata cu compania(cel putin 2 ani). Compania are un sediu central in Romania si in cateva orase din tara este prezenta prin reprezentanti de vanzari, care promoveaza si comercializeaza produsele. Acum cautam o persoana care sa reprezinte compania in Zona Cluj. Activitatile si responsabilitatile de indeplinit in cadrul acestui job: - Organizarea propriei activitati; - Invatarea si cunoasterea catalogului de produse - in prima luna dupa angajare; - Promovarea si comercializarea de echipamente si accesorii electrice: scule electrice, elemente de conexiune si de fixare, aparataj electric, sisteme, accesorii de iluminat, aparate de masura etc.; - Dezvoltarea retelei de clienti; - Realizarea lunara a targetelor; - Urmarirea si realizarea comenzilor, livrarilor, platilor si incasarilor; - Propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii; - Dezvoltarea continua a abilitatilor de vanzare si negociere, prin lecturarea de materiale/ carti despre vanzari; - Raportarea zilnica a activitatii; - Planificarea activitatii pe o saptamana in ziua de vineri a saptamanii anterioare; - Participarea la sedinte lunare de informare si de training - etc. Se ofera: - salariu fix + comision din vanzari; - masina de serviciu; - laptop; - telefon.

Cerinte

- carnet de conducere categoria B; - 2-3 ani experienta in domeniul vanzarilor directe sau intr-un magazin/ raion de produse electrice ; - studii in domeniul electric si experienta in instalatii electrice/ mentenanta electrica; - pasiune pentru domeniul vanzarilor si motivatie pentru o cariera in vanzari; - foarte bune abilitati de prezentare, de comunicare, de negociere.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala