Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pozitia: Reprezentant vanzari servicii de training si consultanta Ce iti oferim: ·sansa sa lucrezi intr-o companie pentru care aplicarea cunostintelor in practica este pe primul loc ·oportunitatea sa castigi cat ti-ai propus, in functie de performantele atinse; ·autonomie in activitatea curenta; ·comisioane din vanzari si bonusuri in functie de performanta. Activitati principale: ·prospectarea pietei si colectarea de informatii; ·prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei; ·dezvoltarea portofoliului de clienti prin introducerea de clienti noi; ·urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual; ·participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora; ·inregistrarea si pastrarea la zi a istoricului relatiei cu clientii; ·mentinerea relatiei cu clientii si dupa incheierea unui acord contractual. Sarcini si indatoriri specifice: - contacteaza direct clientii - stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii; - intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor; - intocmeste prezentari profesioniste; - intocmeste oferte de prezentare a serviciilor pentru clientii corporate - redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri; - intocmeste documentele comerciale; - inregistreaza la zi informatiile despre clienti.

Cerinte

Ce trebuie sa ai: ·dorinta de a-ti atinge si depasi obiectivele, in fiecare zi; ·dorinta de a te dezvolta prin interactiunea cu clientii; ·dorinta de a fi la curent cu noutatile si miscarile din economie; ·atitudine prietenoasa, rabdare, orientare spre client; ·foarte bune abilitati de comunicare si relationare; ·absolvent de studii superioare; ·experienta de minim 2 ani intr-un post similar (din vanzari servicii); ·cunostinte avansate de limba engleza; ·cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Office, Internet); ·permis de conducere categoria B. Aptitudini: ·organizat si disciplinat; ·ambitios si perseverent; ·persoana de incredere; ·responsabil; ·interactioneaza si comunica cu usurinta cu persoane noi; ·persoana pozitiva, increzatoare in fortele proprii; ·persoana dornica sa invete lucruri noi; ·rezistent la solicitari multiple.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate