Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Domeniul : - PREFABRICARE SI MONTAJ DE STRUCTURI METALICE - PREFABRICARE SI MONTAJ DE TEAVA; - SKID-URI Locatie: Romania Scopul pozitiei: Asigura activitatea de aprovizionare, in functie de necesitatile productive ale societatii, garantand optimizarea calitativa, cantitativa, economica si financiara a achizitiilor. Responsabilitati: • Face estimari ale costului materialelor care trebuiesc achizitionate; contribuie la definirea planului strategic al societatii şi al bugetului anual; elaboreaza solutii alternative în ceea ce priveşte politicile de cumpărare şi costurile relative si propune parametri de cost relativ al materialului de achizitionat. • Asigura functionarea unitatii de productie, prin aprovizionarea directa cu materialele necesare productiei. • Stabileste nevoile de aprovizionare ale unităţii de producţie; colaboreaza cu conducerea unitatii in definirea cantitatilor, specificatiilor tehnice si a termenelor de livrare. • Sprijină conducerea unitatii în rezolvarea tuturor problemelor legate de livrarea materialelor. • Coordonează activităţile de aprovizionare a materialelor şi activitatile subordonatilor. • Stabileste şi urmareste, în colaborare cu serviciile implicate, necesarul de aprovizionare pentru producţie şi logistică. • Asigura optimizarea economica si calitativa a achizitiilor, in conformitate cu cerintele de aprovizionare si logistica, tinand cont de bugetul anual disponibil. • Dezvolta baza de furnizori prin analize de piata (nationale si internationale), in scopul de a cauta mai multe oportunitati favorabile de aprovizionare. • Negociaza contractele de transport pentru marfa, tinand cont de factorii economici. • Contribuie la stabilirea politicii de plata a furnizorilor in conformitate cu politicile financiar – economice ale societatii, in functie de recomandarile conducerii. • Coordoneaza activitatile subalternilor, le ofera suport tehnic si se implica direct in situatii ce depasesc competentele acestora. • Contribuie la dezvoltarea profesionala a angajatilor din subordine; urmareste evolutia personalului, evalueaza performata acestora si emite propuneri de compensare a performantelor prin cresteri salariale, programe de vacante, etc.

Cerinte

Relatii organizationale: • Se subordoneaza: Director Aprovizionare si Logistica Seful Departamentului de Achizitii Comportament organizational necesar: • Gandire analitica • Capacitate de luarea deciziilor • Cunostinte de management si de negociere • Orientarea catre client sau utilizator (intern / extern) • Gestionarea grupurilor de operare. Cerinte: • Studii medii sau superioare in domeniul economic • Experienta relevanta in vanzari/achizitii de preferat in acelasi doemniu sau similar; • Cunostinte bune de limba engleza si italiana. Cunoasterea limbii italiene este obligatorie. • Disponibilitate de relocare Se ofera: • Salariul negociabil Mobilizare: ASAP Selectia se face pe baza de CV urmata de interviu.