Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Personal Services Group angajeaza pentru NHR Agropartners SRL: Responsabil Administrare Clienti - Carei NHR Agropartners S.R.L, este importatorul de traditie al marcilor New Holland si Pottinger si lider de piata pentru segmentul de masini si utilaje agricole din Romania, fiind membra a concernului austriac VA Intertrading AG. Cu infrastructura la nivel national in continua dezvoltare si o experienta de peste 12 ani, NHR Agropartners S.R.L. doreste sa primeasca in echipa sa noi membrii dinamici impreuna cu care sa isi continue cresterea si dezvoltarea. Descrierea postului: Postul presupune imbinarea activitatii de suport acordat departamentului de vanzari piese de schimb, cu cea de gestiune a activitatii departamentului de service al companiei. Responsabilitati: - specifice activitatii departamentului de service: operarea in sistemul de gestiune ERP al companiei a unei evidente in timp real a activitatii colegilor din departamentul de service pe baza documentelor incheiate de catre acestia cu clientii, include facturare, analiza instrumente de plata, inregistrari lucrari in garantie, etc; - specifice in derularea relatiilor cu clientii companiei: contactarea clientilor pentru prezentarea anumitor oferte promotionale sau programe derulate de companie, activitatea de contractare, acordarea suportului necesar indeplinirii cerintelor clientilor, gestionarea cazurilor de neplata, etc.

Cerinte

- Studii finalizate – domeniul economic, agricol, tehnic sau industrial; - Abilitati de operare PC (Word si Excel - nivel mediu); - Limba engleza - la nivel mediu/avansat; - Experienta in relatia cu clientii (minim 6 luni); - Foarte bune abilitati de comunicare; - Atitudine proactiva si transparenta; - Initiativa si dorinta de a construi o cariera solida in domeniu; - Capacitate de lucru in echipa; - Capacitate de a gestiona simultan sarcini diferite; - Initiativa si dorinta de a construi o cariera solida in domeniu. Beneficii: - Salariu atractiv; - Mediu de lucru profesionist; - Oportunitati de dezvoltare; - Instruire corespunzatoare.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate