Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajatorul este o firma romaneasca specializata in productia de confectii, cu o activitate de peste 15 ani in acest domeniu. Compania detine o locatie proprie in judetul Teleorman, localitatea Rosiori de Vede, si produce tricouri, bluze, hanorace, rochii din jerse si tricot, bluze voal pentru renumite marci internationale. 1. Titlul postului: Tehnolog/Responsabil productie Nr. de persoane : 1 Locatia : Rosiorii de Vede, jud.Teleorman Responsabilitati: - Organizeaza intreaga activitate de productie - Coordoneaza personalul direct productiv si cel responsabil de pregatirea productiei (organizarea pe schimburi/repartizarea sarcinilor, asigurarea materialelor, inregistrarea rapoartelor de calitate, completarea rapoartelor de neconformitate e.t.c) - Propune masuri pentru imbunatatirea activitatii de productie - Intocmeste planurile de productie conform comenzilor si contractelor - Stabileste procesul tehnologic: produs/timpi de lucru - Verifica mostrele de productie - Stabileste normele de lucru - Asigura continuitatea si operativitatea productiei

Cerinte

Aptitudini necesare ocuparii postului : - Persoana organizata, atenta la detalii - Excelente abilitati de comunicare, leadership, organizare si coordonare productie - Disponibilitate pentru munca in echipa - Orientare spre rezolvarea problemelor - Disponibilitate pentru program prelungit Cerinte necesare ocuparii postului : - Experienta minimum 2 ani intr-un post similar, in confectii textile - Studii medii sau superioare tehnice de specialitate ( confectii textile) - Cunostinte aprofundate despre procesele tehnologice, materiale si echipamente, precum si despre metodele de lucru specifice industriei textile - Limba engleza constituie avantaj Se ofera : - Pachet salarial atractiv - Cazare in caz de relocare - Program de lucru: 8-9 ore/ zi , de luni pana vineri