Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Consultanta RU si legislatia muncii: contracte individuale de munca, regulamente interioare, contracte munca, acte aditionale, decizii, fise post, calcul salarii, relatia cu ITM, creere baze de date clienti si candidati, relansare plata si facturi clienti, e-mail-uri si intretinere telefonica cu clientii situati in Franta. Activitate zilnica de recrutare personal, pentru clientii nostri (in mod general, in Franta). Evidenta cv-uri, triere a acestora, selectie riguroasa, contactare telefonica a candidatilor selectati. Ca prima etapa, intervievare telefonica a celor selectati, in functie de rezultatele obtinute selectarea pentru interviul individual sau arhivare. Intervievare individuala, testarea candidatilor, in functie de rezultate, evaluare candidat în baza de date sau contactare telefonica a celor care au avut rezultate bune in scopul prezentarii ofertei de angajare.

Cerinte

- limba francez scris si vorbit - nivel avansat - administrativ, redactare contracte, e-mailuri clienti - in relatie permanenta cu cabinetul contabil, transmitere fise de ore pentru calcul fise de plata