Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza SOFERI AUTOCAMION in Europa de Vest. Cautam 5 soferi pentru transport de marfuri international pentru Europa de Vest (in special Franta, dar si Italia, Spania, Belgia si Germania) care sa indeplineasca urmatoarele sarcini: - transportul marfurilor generale in Europa de Vest, in special Franta; - verificarea la plecare si la sosire a starii tehnice a autovehiculului; - supravegherea modului in care marfa este dispusa pe platforma camionului, astfel incat sa nu depaseasca sarcina maxima admisa; - fixarea incarcaturii astfel incat transportul sa fie efectuat in conditii sigure; - respectarea itinerariului si a instructiunilor primite de la superiorul ierarhic; - mentinerea legaturii cu operatorul de transport coordonator; - confirmarea primirii transportului; - intretinerea autovehiculului (revizii, schimb de ulei si filtre). Perioada de deplasare va fi intre 8 si 10 saptamani. Beneficii: - salariu de 2000 euro/luna brut; - posibilitatea unei colaborari pe termen lung; - echipa numeroasa si un mediu de lucru profesionist; - angajator recunoscut pe piata transporturilor internationale. Companie internationala in domeniul Logistica/Transport, care face parte dintr-un grup de nivel mondial, un lant de aprovizionare prezent in 120 de tari orientat catre satisfacerea nevoilor clientului, cu un management proactiv si un mediu de lucru profesionist. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- CUNOSTINTE LA NIVEL CONVERSATIONAL A UNEI LIMBI DE CIRCULATIE INTERNATIONALA (engleza, franceza sau germana); - experienta de cel putin 3 ani in conducerea de autovehicule in trafic international de marfa; - atestat de sofer profesionist transport marfa; - cunostinte minime de mecanica auto; - permis de conducere categoriile B, C, E; - cazier judiciar fara sanctiuni penale; - fara antecedente rutiere grave; - seriozitate, punctualitate si buna capacitate de organizare si rezolvare a problemelor; - spirit de echipa si loialitate.