Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza SPECIALIST SOCIAL MEDIA in Bucuresti: -gestionarea site-urilor de social media ale companiei in parametri internationali din punct de vedere al: fanilor, calitate si accesibilitate, transmirea de noi informatii, promovarea produselor companiei; -coordonarea agentiilor interne si externe pentru stabilirea obiectivelor sociale mass-media; -optimizarea in permanenta a continutului site-urilo de social media; -lansarea si promovarea produselor companiei si in mediul social oline; -colaborarea cu agentiile interesate global si regional de strategie, concentrandu-se asupra obiectivelor de business (brand awareness si/sau vanzari); -implementarea utilizarii de noi platforme de social media.

Cerinte

-3-5 ani experienta pe un post cu responsabilitati similare; -experienta anterioara in: agentii de PR, Agentii Digitale, companii multinationale (FMCG) -minim 5 ani experienta de lucru in mediul digital; -realizari semnificative in promovarea de campanii in mediul social. Beneficii: -salarizare atractiva; -asigurare medicala; -training-uri; -posibilitati reale de promovare si dezvoltare personala si profesionala. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.