Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza STRUNGAR si FREZOR in Belgia. Cautam 2 specialisti CNC pentru lucru intr-o fabrica din Belgia care sa cunoasca programare Heidenheim si Fanuc, o persoana pentru strung si una pentru freza, care vor avea urmatoarele atributii: - identificarea si stabilirea procedeului de frezare prin copiere in functie de piesele ce urmeaza a fi executate; - executia operatiilor de frezare si aschiere de piese pe masinile cu comanda numerica in fabrica; - lucrul pe ambele tipuri de masinarii: freza si strung; - verificarea pieselor executate prin frezare si aschiere, in conformitate cu planul tehnic. Beneficii: - cazarea si transportul intern sunt asigurate; - salariul este de 2800 euro/luna brut; - posibilitatea cresterii salariului in functie de rezultate; - contractul pe perioada nedeterminata. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- experienta relevanta in meseria de frezor si strungar in tara sau strainatate; - experienta de lucru pe programare HEIDENHEIM si FANUC; - cunoasterea formelor, dimensiunilor, tipurilor de freze si a metodelor de frezare si strungare; - cunoasterea principiilor de functionarea ale masinarilor (freza si strung) cu comanda numerica; - citirea schitei/ a planului pentru a putea programa masina si pentru a executa piesa; - cunostintele de limba franceza reprezinta un avantaj; - permisul de conducere, categoria B, reprezinta un avantaj.