Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza STRUNGAR OPERATOR CNC si AJUTOR STRUNGAR pentru Franta: -lucru atat in echipa cat si autonom pe strunguri cu comanda numerica de tip FANUC si conventionale; -utilizarea echipamentelor conventionale de control, necesare executarii operatiilor de verificare ale rezultatelor de prelucrare; -validarea primelor piese aero-nautice din serie, utilizand in mod manual masina de control 3D si semnalarea eventualelor anomalii aparute; -pozitionarea si reglarea piesei pe strungul CNC, urmand instructiunile si regulile prescrise; -verificarea programelor selectate pe strungurile CNC, pentru a corespunde indicatiilor gamei de fabricatie; -realizarea auto-controlului in conformitate cu indicatiile din fisele tehnice sau din gamele de productie.

Cerinte

-experienta minima de 1-3 ani de lucru pe strunguri conventionale si cu comanda numerica; -capacitati si abilitati de citire si interpretare ale desenelor tehnice si instructiunilor primite de la responsabilii de productie; -CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA LA NIVEL MEDIU - AVANSAT; -persoane serioase, responabile si cu atentie distributiva in timpul programului de lucru; -permis de conducere, categoria B. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.