Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza STRUNGARI-FREZORI pentru Franta: -operarea masinilor de strung, freza si CNC; -supravegherea starii materialelor si mentinerea acestora in conditie buna; -asigurarea mentenantei de nivel 1; -utilizarea echipamentelor conventionale de control; -utilizarea manuala a masinii de control 3D pentru validarea primelor piese din serie; -verificarea dosarului de fabricatie (gama/fisa de verificare, fisa tehnica, planul si specificatiile clientului); -identificarea eventualelor anomalii; -verificarea disponibilitatii utilajelor de productie definite in gama ; -pozitionarea si reglarea utilajului de productie, pe masina, dupa instructiuni; -asigurarea disponibilitatii utilajelor de taiere la punctul de lucru si a conformitatii acestora cu datele specificate in dosarele de productie si de CNC; -supravegherea uzurii uneltelor (plachetelor); -realizarea pieselor prototip si multi-unitare.

Cerinte

-minim 5 ani experienta in domeniu, atat in tara, cat si in strainatate; -abilitati de citire si interpretare a planurilor tehnice; -permis de conducere; -CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA LA NIVEL MEDIU Beneficii: -salarizare: 1500-2000 €/luna brut; -cazarea si transportul sunt asigurate. Numai candidatii selectati vor fi cotactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.