Detalii loc de munca

Descrierea jobului

* Programul Internship/Trainning SUA prin viza J1 ofera posibilitatea studentilor la zi, proaspat absolventi ai unei facultati (cu sau fara experienta in domeniul ospitalitaii/hotelier, depinzand de domeniul in care ai studiat) si tinerilor cu experienta de minim 5 ani in turism sa beneficieze de un stagiu de practica platita, pe o perioada de 6-18 luni, intr-un hotel/resort de lux din Statele Unite * Programul de internship/trainning este asigurat de catre Departamentul de Stat al SUA (sponsor de program autorizat). * Nu exista un termen limita pentru aplicare si start dates-urile pot fi in orice perioada a anului * La sfarsitului programului puteti petrece 30 de zile, in mod facultativ, pe teritoriul SUA, dar numai cu scopul de a vizita, nu pentru a munci * Prin intermediul programului ai sansa de a descoperi cultura americana si stilul de viata american, dar si sa-ti imbunatatesti cunostintele si metodele in domeniul ospitalitatii/hotelier studiate sau dobandite, prin practica in SUA, tara unde se afla serviciile de top din acest domeniu Salariul este platit pentru ora de lucru si in mod uzual este cuprins intre 8$ si 12$/ora. Avantaje: * Veti fi plasati in hoteluri sau resorturi de lux din SUA; * Va puteti dezvolta abilitatile dobandite pana in prezent intr-un mediu profesional din SUA; * Va imbogatiti CV-ul cu experienta internationala in domeniul vizat; * Aveti oportunitatea, ulterioara, de angajare in Romania pe un post de middle/top management in domeniul practicat in SUA; experienta dobandita in hotelurile/resorturile de lux din Statele unite este recunoasta oriunde in lume; * Iti vei imbunatati considerabil cunostintele de limba engleza; * Iti imbogatesti cunostintele culturale prin interactionarea cu colegi/clienti din diferite culturi; * Posibilitatea de a forma relatii profesionale/prietenii in SUA; * Oportunitatea de a vizita Statele Unite ale Americii !

Cerinte

* Varsta: 19- 35 ani; * Nivel conversational/mediu de limba engleza vorbit si scris; * Atitudine pozitiva, responsabilitate, flexibilitate si adaptabilitate; * Eligibilitate: 1. o - Programul de Practica (internship) USA este adresat: • Studentilor in anul II - III la Facultate de Turism; o • Proaspat absolventi ai Facultatii de Turism (in primele 12 luni de la absolvirea studiilor) o • Studenti ai studiilor post-universitare (master sau phd); o • Proaspat absolventi ai studiilor post universitare in domeniul Turism (in primele 12 luni de la absolvirea studiilor) 2. o - Programul de Training (trainee) USA este adresat: • Absolventilor de studii superioare, care au cel putin 1 an de experienta profesionala in domeniul ospitalitatii, in afara SUA; o • Persoanelor care nu au studii superioare, dar au experienta profesionala de minim 5 ani in domeniul in care vor sa urmeze trainingul din SUA. Programul poate dura maxim 18 luni, timp in care candidatul este plasat la unul din hotelurile de renume international de 4 si 5 stele din SUA.