Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - PESCARA

Descrierea jobului - Italia

New Style recruteaza sudori TIG cu experienta pentru realizarea de imbinari prin tehnica electrodului infuzibil de tungsten in arc electric (UNI EN 287-1:141). Contractele de munca se desfasoara in Italia, in ateliere mecanice de confectionare a ansamblelor si subansamblelor de mari dimensiuni pentru industria petrochimica. Oferta: -salariu motivant; -transport gratuit in si din Italia; -cazare gratuita; -asigurari medicale si de securitate a muncii

Cerinte

Cerinte: - experienta de minim 5 ani in domeniu; -certificat/atestat de specializare in domeniu; -autonomie, capacitatea de a rezolva problemele, spirit organizatoric, analitic si practic; -abilitatea de a citi si aplica WPS necesar pentru activitatile solicitate; -capabil sa obtina rezultate optime calitativ, sudura de tuburi in otel, carbon si inox (P91-P22-P11) de toate diametrele si grosimile cu prima procedura in Tig si reumpleri ulterioare cu electrozi bazici; -cunoasterea procedurilor si a aparaturii si a masinilor utilizate pentru acest tip de sudura; -cunoasterea materialelor celor mai frecvent folosite in efectuarea sudurii intre materiale de baza egale sau diferite si a tehnicilor de lucru in domeniu; -capabil sa treaca probele de calificare; -trebuie sa cunoasca, sa stie sa aplice si sa poata explica celorlalti toate normele de securitate prevazute; -cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj.

Arata anuntul si prietenilor tai