Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sudorii trebuie sa lucreze pe urmatoarele aparate de sudura: Kemppi 3500, Kempomic 5200, Minarc, Master 2200. Procedeul folosit este sudura MIG-MAG( 135-136) iar sarma este sarma tubulara de diam 1-1,2 mm. Pozitiile in care se lucreaza sunt : ORIZONTAL, VERTICAL, PESTE CAP, CAP la CAP pe suport ceramic. Tabla cu care se lucreaza este intre 2-40 mm Sudurile facute de candidati vor fi verificate cu Control vizual, Control cu lichide penetrante, Raze X. Perioada de 3 luni cu posibilitate de prelungire pe inca 3 luni Norma de lucru 8 ore. Ore suplimentare in functie de programul de productie Munca se poate efectua in 3 schimburi de lucru

Cerinte

Autorizatie de la un registru naval(sau alta autoritate in materie) pentru sudura cap la cap in pozitie verticala si peste cap. Diploma Scoala profesionala sudor Certificat de calificare sudor eliberat de Ministerul Muncii sau/si Ministerul Educatiei si Cercetarii si suplimentul descriptiv Minim 3 ani in meserie Beneficii Oferite spor ore suplimentare 200-250% din salariul de baza spor ore suplimentare 250-300%in sarbatori publice din salariul de baza spor ore noapte 25% din salariul de baza spor sef de echipa 10% din salariul din grila spor ore sarbatoare – zi platita in sarbatori publice si religioase tichete de masa indemnizatie de hrana in medie de 70 lei/luna