Detalii loc de munca

Descrierea jobului

cunoştinţe tehnice şi profesionale necesare: • Inginerie în facilităţi de producţie. • Sisteme electromecanice, control şi supraveghere a instalaţiei. • Metodologii si instrumente pentru testare. • Maşini şi echipamente utilizate în domeniu. • cunoaştere aprofundată a standardelor de siguranţă electrice si de constructii. Candidatul ideal trebuie sa aiba următoarele calificări: • diplomă în inginerie electrică sau de tehnica echivalente. • Cel puţin 3 ani experienţă în domeniul supravegherii la "WIND Starter plante • cunoştinţe de limba engleză cunoştinţe Excel, Power, punctul Word şi MS-Project . Locul de desfasurare al contractului - jud. Timis Contract pe cca 1 luna incepand cu luna mai pana in iunie 2012.

Cerinte

Abilitatea de a pregăti planuri detaliate de instalare şi punere în funcţiune a programului de bază al proiectului. Capacitatea de a supraveghea elementele de probă referitoare la punerea în funcţiune a echipamentelor / sistemelor electrice de înaltă tensiune / medie şi joasă, în conformitate cu reglementările de generatoare, transformatoare de putere, staţii, motoare de joasa si medie tensiune, panouri de distribuţie, echipamente electronice de putere (redresoare şi invertoare) şi baterii ataşat la acestea. Calibrarea de relee de protecţie. Verificarea turbinelor eoliene , cunoaşterea completă a logicii de protecţie a maşinilor electrice şi a echipamentului conectate la ele; Capacitatea de furnizare şi gestionare de start-up proceduri şi manuale de întreţinere; Verificarea documentaţiei pentru raportarea activităţilor de commissioning; Cunoaşterea reglementărilor privind gestionarea de achiziţii publice şi consumabile.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate