Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam Sales Manager Assistant pentru companie internationala de productie cu sediul in Bucuresti. Activitatile curente ale postului: - centralizarea datelor referitoare la vanzari si analiza indicatorilor de performanta pe departament - monitorizarea contractelor in derulare si asistenta la elaborarea celor noi - elaborarea de prezentari sau analize necesare in negocierea cu clientii strategici - elaborarea de studii de piata referitoare la produse si competitori - actualizarea bazei de date cu clienti si prospecti - radactarea si/sau traducerea din si in engleza a corespondentei de afaceri - oferirea de suport administrativ tuturor colegilor din departament (agenti de teren sau colegi de birou) - organizarea sau participarea la activitati sau evenimente de marketing Beneficii Oferite: bonuri de masa decont transport

Cerinte

- studii universitare finalizate (preferabil economice) - experienta relevanta in activitati administrative, de suport vanzari sau analiza financiara - cunostinte generale de analiza financiara - nivel avansat de cunoastere a limbii engleze (conversational si scris) - nivel avansat de operare PC (editare, calcul, prezentare) - persoana organizata si pragmatica - capacitate de rezolvare a problemelor - spirit de initiativa si creativitate - foarte bune abilitati de comunicare si relationare - permis de conducere categ B