Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Organizeaza, executa si controleaza activitatile de suport-mentenanta si concepere a aplicatiilor integrate de tip ERP; • Determina nevoile specifice ale clientilor, customizeaza solutiile si implementarea acestora • Formeaza echipele de proiect in functie de nevoile specifice ale clientului; • Coordoneaza echipa; • Optimizeaza solutiile existente; • Intretine sistemul clientilor si ofera suport post-implementare • Urmareste modificarile legislative • Participa cu solutii la stabilirea specificatiilor economice si de business logic aferente unui viitor sistem • Stabileste specificatiile economice ale proiectelor de implementat

Cerinte

Experienta/background: • Studii superioare economice sau tehnice (IT); • Experienta de lucru de cel putin 2 ani ca si: - Programator, dar cu bune cunostinte in domeniul economic sau - Economist, dar cu cunostinte bune in domeniul IT • Experienta in domeniul dezvoltarii si/sau implementarii de ERP-uri constituie un mare avantaj Cunostinte: • Cunostinte vaste de contabilitate (inchideri de TVA, venituri si cheltuieli, declaratii fata de organele abilitate, salarizare – familiar cu orice situatie de raportare financiar-contabila) • Cunostinte de operare in limbaj SQL cu baze de date (PostgreSQL, Microsoft SQL sau Oracle) • Abilitati tehnice si pasiune pentru domeniul IT • Cunoasterea limbii engleze nivel mediu; • Cunostinte bune in utilizarea Office (Word, Excel) Soft skills: • Organizare, atentie la detalii, capacitate de concentrare in conditii de stres si de a munci sub presiune, responsabilitate, atitudine proactiva • Persoana atrasa de situatii problematice si provocari, motivata pentru activitati dinamice. • Abilitati bune de comunicare si coordonare Alte cerinte: • Disponibilitate pentru deplasari in tara • Permis de conducere categ. B

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate