Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sef de departament - casti; LOCATIA: Cluj-Napoca CANDIDATUL IDEAL: - Studii universitare/medii, profil tehnic; - Experienta in coordonare personal; - Avantaj: experienta de 2 ani intr-o pozitie similara; - Bune cunostinte in productie industriala; - Avantaj: cunostinte de limba italiana; - Cunostinte bune Microsoft Office - Word, Excel, Power Point; - Excelenta atentie la detalii, abilitati de analiza si sinteza a informatiilor; - Persoana proactiva, dinamica, optimista, cu spirit de initiativa si de echipa; - Disponibilitate pentru program de lucru prelungit, rezistenta la stres.

Cerinte

Activități ale departamentului : Se va indeplini pe baza unui program de producție, precum și instrucțiunile din partea conducerii fabricii sau a șefului de departament dupa caz: - Organizarea producției, montarea matriteipe aparat, conectarea circuitelor de răcire/încălzire, conectarea eventualelor circuite hidraulice, electrice, etc. - Setarea parametrilor utilajului, efectua probelor de turnare, cererea aprobarii de la departamentul de calitatea pt fiecare produs, începerea producției, monitorizarea producției. - Instruirea si coordonarea personalului din subordine, - Asigurarea eficiențeiși productivitatii departamentului, - Asigurarea conformitatii cu standardele de siguranță din cadrul departamentului, - Interventia prompta în caz de probleme de calitate și productie, - Raportarea și informarea conducerii despre eventualele anomalii, probleme etc. - Efectuarea unor reparații / modificări minore cu sprijinul cu departamentului mecanic de intretinere, - Gestionarea întreținerii ordinare și extraordinarea utilajelor dindepartament.