Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Vimercati East Europe este o companie italiana independente cu domenii de activitate care constau în proiectarea, industrializarea și producerea electromecanice și electronice componente, module, ansambluri mecatronice și dispozitive integrate pentru industria auto. Compania este un producător de prima clasa cu specializare înaltă și tehnologie avansată, extrem de flexibil, cu 60 de ani de experiență în industria auto.Excelenta in calitate, fiabilitatea produselor și a serviciilor oferite reprezintă baza reputației companiei, care se bazează pe relațiile pe termen lung dezvoltate cu producători de brand nume din industria auto. Cele componenets produse de Vimercati Spa sunt dedicate echipamentelor originale și sunt transportate direct la clientul final, cum ar fi: BMW, Rolls Royce, Mini, Volkswagen, PSA, Renault, Opel, Nissan, General Motors, Fiat, Alfa Romeo, Lancia , Iveco, serie produsa de Pininfarina, Maserati, Ferrari. Responsabilitati - Planifica, controleaza si evalueaza utilizarea resurselor din cadrul sectiei de productie; - Efectueaza programarile pentru reviziile periodice a utilajelor si a reparatiilor capitale; - Are responsabilitati pentru functionarea utilajelor in parametrii maximi de productivitate; - Asigura indeplinirea sarcinilor de productie in conditii de eficienta si calitate; - Responsabil pentru conducerea intregii activitati de productie a schimbului; - Pregatirea personalului direct productiv in permanenta sau ori de cate ori se schimba tehnologia de fabricatie.

Cerinte

Cerinte - Studii in domeniul tehnic; - Cunostinte avansate de limba italiana si/sau engleza - Experienta in productie si coordonarea unei echipe; - Cunostinte despre componentele pneumatice si de folosinta (supape,cilindri), despre sensorii electrici ( proximity, magnetici, fotocelule, sarcina electrica) - Cunostinte de baza in mecanica (cinematica partilor componenete de miscarea si rotatie, biele si manivele), electrotehnica si electronica - Cunostinte PLC in special Siemens S5, S7 ( nu se cere programare doar cunoasterea proiectarii) Beneficii Oferite - Pachet salarial foarte motivant in funtie de experienta profesionala; - Posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala intr-o continua dezvoltare - Training 1 luna la sediul central al firmei.