Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Compania angajatoare este un reputat producator international de ambalaje care detine o fabrica in Bucuresti. Responsabilitati: - coordoneaza fluxul tehnologic in sectia de productie - supervizeaza operatorii CNC si personalul necalificat (aprox. 10 persoane) - colaboreaza indeaproape cu departamentul de planificarea productiei si stabileste incarcarea optima a utilajelor in functie de comenzi - intervine in setarea si reglarea utilajelor ori de cate ori este nevoie - asigura indicatori optimi de productivitate in sectie - raporteaza directorului de productie statusului comenzilor in lucru si al celor in asteptare - colaboreaza cu departamentul de mentenanta si planifica periodicitatea interventiilor si necesarul de consumabile - asigura prevenirea accidentelor de munca. Activitatea se desfasoara in doua schimburi de zi si este sustinuta de echipamente cu un grad inalt de automatizare.

Cerinte

- studii tehnice (preferabil superioare de mecanica) - vasta experienta in productie (orice domeniu), ideal intr-o companie internationala - cunostinte de Six Sigma si Lean Management - abilitati de coordonare si conducere a angajatilor din subordine - abilitati de comunicare si negociere Beneficii - tichete de masa - bonusuri de performanta - prime de sarbatori