Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

La acest program se aplica promotia: "Plec acum, platesc dupa primul castig!" DESCRIERE: Selectam URGENT Care assistant pentru o familie din UK - Hoddesdon, la 30 minute cu trenul de centrul Londrei. Persoana selectata va trebui sa aiba grija de o doamna in varsta de 90 ani. Ea are pierderi de memorie pe termen scurt.

Cerinte

RESPONSABILITATILE Health Care Assistant-ului / INFIRMIERULUI: • se ocupa in principal cu asigurarea confortului persoanei cu disabilitati, • asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia, • acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere) • mobilizarea si transportul, • supravegherea starii de sanatate, • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, • acordarea primului ajutor, • gestionarea resurselor alocate, • asigurarea conditiilor igienico-sanitare, • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc. CANDIDATUL IDEAL: La acest program pot aplica persoanele care: • de preferat persoanele sa nu aibe restrictii de munca pe teritoriul Marii Birtanii; • au cunostinte de limba engleza si italiana la nivel cel putin conversational; • nu au cazier judiciar; • sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic; • nu este necesara experienta, dar constituie avantaj; • nu este obligatoriu sa aveti calificare, dar constituie avantaj. SE OFERA: - contract legal de munca pe 12 luni cu posibilitate de extindere; - salariul: 200 GBP/saptamana; - cazare GRATUITA; - masa GRATUITA; - plecare URGENTA. COSTURILE PROGRAMULUI: - Tariful de evaluare a eligibilitatii candidatului este in valoare de 360 lei, si se achita la data semnarii contractului de mediere; - Tariful de mediere este 600 Lire Sterline (si nu se achita inainte, ci dupa primul castig), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos: - 450 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 25%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului comercial cu firma din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara. - 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 50%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program. - Candidatul mai suporta costurile cu: - bilet avion - aproximativ 200 Lire Sterline se vor plati in Marea Britanie catre proprietarul cazarii, ca garantie de inchiriere. - bani de buzubar pana la primul castig (minim 150 Lire).