Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Profilul candidatului ideal Abilitati de comunicare si abilitati de negociere si vanzare foarte bune. Abilitatea de coordonare si morivare a unei echipe de vanzari. Bune abilitati de organizare si de prioritizare a activitatilor. Atitudine pozitiva, amabilitate. Capacitate de analiza si structurare a informatiei. Dornic sa invete lucruri noi, atitudine proactiva. Initiativa, creativitate, orientare catre rezultate si perseverenta. Inalt nivel de responsabilitate. Tinuta profesionala, prezenta agreabila, dinamism. Descrierea postului: Supravegheaza si coordoneaza echipa sales din subordine, sub supervizarea Directorului de marketing si Vanzari. Prospecteaza piata si atrage clienti noi interesati de serviciile companiei. Gestioneaza relatiile cu partenerii ( contactare, ofertare, negociere). Contribuie la maximizarea veniturilor companiei. Mentine relatia cu clientii si le ofera permanent asistenta in organizarea de evenimente, etc. Elaboreaza proiectele de strategie si politici de vanzari (oferta turistica, programe turistice, comercializare, tarife-preturi, promovare). Contribuie la conceperea ofertelor speciale pentru evenimente organizate si servicii de cazare. Solutioneaza reclamatiile cu suportul celorlalte departamente companie. Motiveaza echipa pentru atingerea obiectivelor de vanzari ale departamentului. Participa activ la actiunile de promovare a serviciilor companiei ( targuri si expozitii retele on-line) Participa la recrutarea, instruirea si evaluarea angajatilor din subordine, sub directa coordonare a Directorului de Marketing si Vanzari. Supravegheaza respectarea regulilor interne ale companiei si ale angajatilor din subordine si sesizeaza abaterile.

Cerinte

Cerinte: Studii superioare economice ( de preferat in Turism). Limba engleza obligatorie (vorbit si scris) la nivel mediu - avansat.. Foarte bune abilitati de operare PC ( MS Office; programe de gestiune hoteliera constituie avantaj). Experienta de lucru de peste 2 ani (de preferat in echipa). Experienta in turism pe o pozitie asemanatoare, cu supervizare echipa – minim 1 an Permis de conducere

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate