Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam urgent personal necalificat sau calificat in domeniul medical pentru posturile: Care Assistant si Senior Care Assistant Locurile de munca sunt in Care Homes- camine de batrani cu persoane in varsta fara afectiuni fizice sau psihice deosebite –– sau in Nursing Homes – camine in care se afla pacienti de diferite varste, cu diverse afectiuni fizice sau psihice si care necesita ingrijire permanenta si specializata-, situate pe intreg teritoriul Marii Britanii. Contractul este in regim de Self Employed. Partenerii nostri din Marea Britanie va vor asista la intocmirea actelor de Self Employed. Salarizare minima este de 6.08 Lire Sterline Brut / Ora Cazarea este asigurata contra cost si include utilitatile (gaz, apa, caldura, current). Se va face in camere individuale, in vile de 3-5 camere sau in camera special amenajate din cadrul caminului respectiv. Costul programului este de 500 lire sterline din care la interviu se achita 100 lire sterline si la primirea ofertei se achita 400 lire sterline. Transportul pna la locul de munca este suportat de angajat

Cerinte

- experienta in domeniul asistentei sociale/ ingrijire persoane cu dizabilitati/voluntariat/experienta personala; - conoasterea limbii engleze la nivel mediu; - persoana clinic sanatoasa; - fara cazier; - persoana sociabila, calma, adaptabila, amabila; - detinetea unei diplome in domeniu constituie avantaj (cursuri de Crucea Rosie, diploma de infirmier, asistenta sociala, pedagogie, psihologie, masaj/reflexoterapie.)