Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Aceasta oferta reprezinta o oportunitate pentru specialistii in patologie care doresc sa lucreze in domeniul cercetarii aplicate in scopul diagnosticarii rapide si tratarii cancerului. Se va lucra cu aparatura de ultima generatie, laser de disectie microscopica si analize genetice. Sunt acceptati specialisti in diagnosticarea cancerului, cercetatori in domeniu, doctoranzi. Mediul de lucru este cel specific unei unitati de cercetare aplicata pentru medicina, oferindu-se oportunitati profesionale deosebite,inclusiv posibilitatea de a participa la conferinte stiintifice internationale. Salarizarea este similara celei a cercetatorilor danezi in domeniu, cca 95.000 euro/an. De asemenea, se ofera gratuit cursuri de limba daneza. Candidatii interesati de aceasta oferta sunt rugati sa aplice inclusiv pe adresa de e-mail a firmei noastre.

Cerinte

Cerinte pentru ocuparea postului: -specialisti in patologie -capacitate de diagnosticare rapida si precisa a cancerului -cunostinte in utilizarea dotarilor(laser) -cunostinte de limba engleza

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate