Detalii loc de munca

Descrierea jobului

1.propunerea si implementarea de concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-ului 2.realizarea de layout-uri, bannere simple sau rich-media 3. concepere si realizare grafica a materialelor publicitare (de exemplu, corporate Identity) 4. elaborarea identitatii vizuale a produselor 5. crearea si executia diverselor materiale grafice (brosuri electronice, template-uri PowerPoint, Word, etc.) 6. modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala

Cerinte

1. cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML sau CSS 2. abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash 3. studii superioare, in specialitate sau conexe domeniului (student / absolvent) 4. experienta in domeniu constituie avantaj 5. portofoliu de lucrari este considerat un avantaj 6. cunostinte limba franceza - nivel avansat, cunoasterea si a limbii engleze reprezinta un avantaj 7. creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii, respectarea termenelor limita.