Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Work & Study Canada Descrierea programului: - acesta este un program pe o perioada de 6 sau 12 luni ce permite aplicantilor sa traiasca si sa lucreze legal in Canada - aplicantii vor studia pentru 6- 12 saptamani intr-o scoala recunoscuta in centrul Vancouver - dupa terminarea studiilor, aplicatii vor lucra in statiuni recunoscute in vestul Canadei, incluzand statiunea in care au avut loc Jocuri Olimpice de Iarna din 2010. Oferta programului: - posibilitatea de a alege intre programe cu o durata de 6 sau de 12 luni - angajatorul va va astepta la aeroport - cazare in apropierea scolii (Vancouver) - prima zi de scoala: introducere si interviu - cursuri, minim 6 saptamani (12 saptamani) pentru cei ce urmeaza un program de 6 luni (12 luni) - alegerea angajatorului si a postului (din oferta de job-uri) - transfer la locatia angajatorului (in apropierea Vancouver, British Columbia, Alberta etc) - garantarea a cel putin 30 de ore pe saptamana - salariu de la $8 CAD la $14 CAD pe ora - lectii cu profesori calificati la locul de munca, 2 ore pe zi - 3 saptamani de vacanta (doar pentru cei cu program de 12 luni) - oportunitatea unica de a explora Canada si cultura sa - initiere pentru obtinerea Certificatului de Ospitalitate – Work and Study - o scrisoare de recomandare de la compania gazda Cerintele programului: - participantul trebuie sa aiba cel putin 18 ani - participantul trebuie sa vorbeasca limba engleza Costurile programului: - taxa de inregistrare: $600 USD - taxa pentu un program de 6 luni: $2695 USD - taxa pentru un program de 12 luni: $5995 USD Alte cheltuieli: - viza: aprox.$125 CAD (95 EUR) - biletul de avion: individual - asigurarea: individual - bani in cont, aprox 5000 EUR. - pick-up de la aeroport: $75 USD - taxa cazare: $190 USD - cazarea in cadrul unei familii canadiene, incluzand 3 mese pe zi: $196 USD/ saptamana - cazarea la un hostel fara masa inclusa: $87 USD/saptamana

Cerinte

Pentru inscriere trebuie sa completezi cateva documente si sa platesti taxa de inscriere de 600 USD. Conditii de eligibilitate: - participantul trebuie sa aiba cel putin 19 ani - participantul trebuie sa vorbeasca limba engleza