Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza Sudori tinichigii MIG 131- in aluminiu- santier naval, Franta; salariu: 1600- 1800 euro/ luna brut. Descrierea postului: - montarea de ansamble sau de subansamble, la bordul navei sau la sol, prin puncte de sudura a pieselor cu tehnica MIG; - modelarea placilor de aluminiu (utilizarea masinii de laminare, masina de modelare la rece, a masinii de indoit metal); - indreptarea la cald sau prin alte proceduri; - citirea planurilor de fabricatie 2D si 3D: planuri generale cu vedere dedesubt, lateral, plan de detaliu, plan de sudura; - taierea placilor si a profilelor: utilizarea de fierastraie radiale sau manuale; cu plasma; - prelucrarea placilor prin indoire, laminare, rulare; - asamblarea componentelor, la bordul navei si pe sol, prin puncte de sudura ale pieselor cu MIG-ul 131 (aluminiu); - indreptare/ sablare, slefuire.

Cerinte

Cerintele postului: - CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA LA NIVEL MEDIU; - cunostinte si experienta practica de minim 3 ani de tinichigerie aluminiu, de preferinta in constructii navale; - ATESTARE/ AUTORIZARE PROFESIONALA IN SUDURA MIG; - ideal este ca sudorul tinichigiu sa poata suda in toate pozitiile pe 80/100mm (grosimea placii); - abilitati de manevrare masina de laminare, masina de modelare la rece si masina de indoit metal; - cunostinte de constructii navale (constituie avantaj); Beneficii: - salarizare atractiva: 1600- 1800 euro/ luna brut (35 h/ sapt.); - transport si masa asigurate; - asigurare de sanatate si asigurari sociale obligatorii; - se acorda o prima de instalare in valoare de 1000 euro (in caz de angajament pe 2 ani)/ de 2000 euro (in caz de angajament pe 4 ani); - se asigura cursuri de franceza; - reale posibilitati de dezvoltare profesionala si personala; - profesionalismul unei echipe cu experienta. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.