Detalii loc de munca

Descrierea jobului

• Se cauta sudori mig-mag si CO2. • Este vorba de un santier naval din Polonia – Gdansk – se lucreaza pe schele si cu piese mari; • Se ofera 6€ / ora / muncitor. Muncitorii vor primi un avans de 1000 de zloty, dupa 10 zile de munca; • Se lucreaza in schimburi (3); schimbul de noapte (intre 22.00 – 06.00 ) se plateste cu 10% in plus ; • Se lucreaza in medie 11 ore/zi si sambata in medie 8 ore ; minim 200 ore. Deduceri: • Transportul din Romania in Polonia se deduce din primul salariu (100 €); • Se ofera transport gratuit cazare – loc de munca si retur, zilnic; • Cazarea costa in jur de 130€ / luna, si este in sarcina angajatorului, cu conditia ca primul grup sa aiba cel putin 10 sudori care sa treaca testul din Polonia (urmatorii nu vor plati cazarea); • Mancarea este in sarcina muncitorului; • Autorizarea Germanischer Lloyd , Den Norske Veritas sau Bureau Veritas in cazul sudorilor, 200€. Cei care detin o astfel de autorizatie nu mai platesc aceasta suma, dar in cazul in care vor pica testul din santier se vor intoarce acasa. Sudorii care vor trece testul in Romania, vor fi testati si in Polonia. Sudorii vor fi testati pe epruvete cu dimensiunile de 250 mm x 125 mm pozitia verticala, pe suport ceramic, sarma tubulara de 1,2 mm, tabla de Ø10 - Ø16 mm si sudura la colt. Acte necesare pentru plecare: • 2 fotografii tip buletin; • Copie CI ; • Adeverinta medicala din care sa reiasa ca muncitorul este clinic sanatos si apt pentru meseria de sudor si lucrul la inaltime; • Copii xerox dupa actele de calificare • Cont in lei si euro la Leumi Bank (de preferat).

Cerinte

Se cauta sudori mig-mag si CO2. • Este vorba de un santier naval din Polonia – Gdansk – se lucreaza pe schele si cu piese mari; Sudorii care vor trece testul in Romania, vor fi testati si in Polonia. Sudorii vor fi testati pe epruvete cu dimensiunile de 250 mm x 125 mm pozitia verticala, pe suport ceramic, sarma tubulara de 1,2 mm, tabla de Ø10 - Ø16 mm si sudura la colt.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala