Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru unul dintre clientii nostri din Tirgu Mures suntem in cautarea unui specialist IT - suport tehnic clienti. Candidatul ideal trebuie sa aiba spirit de echipa, sa fie motivat, organizat, atent la detalii si capabil sa prioritizeze sarcinile. Responsabilitati: Folosirea sistemului ticketing in scopul rezolvarii problemelor solicitate de clienti; Acordare de asistenta online; Acordare de asistenta remote; Monitorizarea si intretinerea serverelor; Transmiterea problemelor complexe catre nivelul 2 de suport.

Cerinte

Studii: Liceu Limba straina: Engleză: Avansat ; Franceză: Mediu ; Germană: Mediu Limba Engleza - nivel avansat; Cunostinte de alte limbi straine ( Franceza, Germana, Spaniola) constituie avantaj; Cunostinte foarte bune de operare PC si de limbaj al calculatorului; Capacitate de rezolvare a problemelor; Experienta anterioara intr-un domeniu similar constituie avantaj; Orientat spre respectarea procedurilor de lucru; Bune abilitati de comunicare scrisa si orala; Capacitatea de a explica solutiile si de a le transmite clientilor printr-un limbaj non-tehnic; Deschis spre a lucra in ture de noapte si in weekend Obligatorii: 1. Windows desktop OS 2. Linux basic 3. Working with routers Constituie avantaj: 1. Servers: Linux – CentOS, Windows 2008 2. Mac OS – Snow Leopard 3. Mobile: IOS, Android 4. DD-WRT routers Alte informaţii Pachet salarial atractiv Training oferit de catre angajator Bonusuri stimulative Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tinara si motivata

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala