Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza TAIETORI MECANICI CNC pentru Franta: -lucru atat in echipa cat si autonom pe masini de taiere cu comanda numerica si conventionale; -efectuarea calculelor de baza ale angrenajelor si ale diferitelor tipuri de masini de taiere: cutit, freza, conic etc; -montarea pieselor pe masina tinand cont de bataia radiala de montare si adaptand instalarile piesei; -realizarea controlului parametrilor (cota dintelui, profilul danturii, calculul cotei de verificare) fie manual, fie pe masina de control a danturii angrenajului; -utilizarea echipamentelor conventionale de control necesare la executia operatiilor de verificare a rezultatelor de taiere; -asigurarea utilajelor definite in gama si verificarea eventualelor anomalii vizibile; -luarea masurilor de precautie necesare pentru filtrarea posibilelor erori de programare (coliziune, eroare de cota etc) sau a montajului instrumentelor; -efectuarea controlului calitatii primei piese, inainte de a lansa o fabricatie in serie, si remedierea eventualelor erori survenite.

Cerinte

-experienta de minim 3-5 ani de lucru pe masini de taiere conventionale si cu comanda numerica; -capacitati si abilitati de citire si interpretare ale desenelor tehnice si instructiunilor primite de la responsabilii de productie; -CUNOSTINTE DE LIMBA FRANCEZA LA NIVEL MEDIU - AVANSAT; -persoane serioase, responabile si cu atentie distributiva in timpul programului de lucru; -permis de conducere, categoria B. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.