Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: • Preluarea, testarea si rezolvarea problemelor aparute la produse, depanare produse in garantie si post garantie • asamblare si dezasamblare laptopuri, calculatoare si alte echipamente IT • instalare soft, recuperari de date si orice alte servicii software • testare sisteme si lipit etichete cu configuratii • diagnosticarea, repararea (LA NIVEL DE COMPONENTA ELECTRONICA) si testarea notebookurilor • testatarea/verificarea tehnica finala a succesului interventiilor tehnice realizate • propune lunar solutii pentru imbunatatirea sistemului de garantii Se ofera: - pachet salarial atractiv corelat cu performanta - oportunitati de promovare si dezvoltare in cadrul unei echipe tinere de profesionisti

Cerinte

Cerinte: - experienta dovedita in domeniul electronicii: • experienta in efectuarea de service pentru placi de baza si UPS (tehnician electronica sau inginer electronist/automatist) • cunostinte de depanare tehnica electronica si estetica a echipamentelor IT (LCD, placi de baza <inlocuirea cipurilor, condensatorilor>, UPS, imprimante) • cunostinte avansate de diagnosticare a tehnicii de calcul - persoana rabdatoare, ordonata, cu gandire logica - indemanare tehnica, precizie si atentie in lucru, profesionalism, responsabilitate - constituie avantaj experienta in utilizarea programului Borg