Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza TEHNICIENI ELECTRICI in Qatar. Recrutam Tehnicieni electrici care vor desfasura lucrari de reparatii si intretinere in diferite locatii din Qatar. Responsabilitatile includ: - asigurarea lucrarilor de service, calibrare, reglare, ajustare, testarea echipamentelor; - evaluarea, identificarea si solutionarea disfunctionalitatilor; - realizarea componentelor sau pieselor electrice; - instalarea componentelor: izolatoare, jgheaburi; - testarea si calibrarea debitmetrelor; - conectarea echipamentelor electrice la circuitul de alimentare; - repararea sau inlocuirea cablurilor electrice, circuitelor sau altor componentelor; - realizarea racordarii electrice. Beneficii: - salarizarea bruta de 1500 dolari/luna; - se asigura transportul si cazarea; - asigurare medicala; - se ofera un bilet de avion/an. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- studii tehnice finalizate (domeniul electric/electronic); - cunostinte avansate de limba engleza; - experienta de 5 ani in lucrari de intretinere; - citirea si interpretarea schemelor electrice, manualelor de reparatii; - competente tehnice: reparatii, instalatii, testari; - abilitati de organizare si planificare; - adaptabilitate si atitudine proactiva; - persoana responsabila si atenta la detalii.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala