Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza TEHNICIENI TELECOMUNICATII in Irlanda. Recrutam Tehnicieni pentru un furnizor de telecomunicatii din Irlanda care vor lucra in orase precum Dublin, Cork, Galway. Responsabilitati: - instalarea retelelor de telecomunicatii locale sau metropolitane; - instalarea de antene cu ajutorul Spaa 5 si a cablurilor de alimentare cu mufa (DC); - testarea completa a antenelor instalate; - instalarea fibrei optice RRU si a cablurilor DC la structurile de turn existente; - intretinerea/depanarea retelelor de telecomunicatii; - atasarea scripetilor si grinzilor cu suruburi si cleme; - urmarirea amplasarii macararelor/echipamentelor de ridicat. Beneficii: - salarizare bruta de 1400 dolari/luna; - cazare si transport asigurate. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- studii tehnice in domeniul electric/electronic/telecomunicatii; - cunostinte de limba engleza la nivel avansat; - experienta relevanta (catarari la mari inaltimi, turnuri de salvare, pe acoperisuri); - abilitati de organizare si prioritizare a sarcinilor; - adaptabilitate si atentie la detalii.