Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Jobul presupune desfasurarea activitatii in mod rotational in Basra, Iraq cu un pachet salarial foarte atractiv + beneficii in functie de performante. -Dezasamblarea si indepartarea turbinelor de gaz Ruston TA 1750 si reamplasarea lor in alte locatii. -Activitate practica de dezasamblare, revizie, reasamblare si mentenanta a turbinelor de gaz si a echipamentelor rotative. -Experienta in lucrul cu echipamente mecanice - urmatoarele produse: turbine de gaz rotativeTyphoon, Tempest, Cyclone si Tornado. -Va fi responsabil de instalarea, testarea si inspectia echipamentelor cat si de reparatii partiale si/sau capitale. -Mentenanta instrumentelor de lucru, testarea lor si elaborarea instructiunilor complete de instalare, folosire, inspectie si mentenanta.

Cerinte

-Cunostiinte de planificare multitask. -Bune abilitati de comunicare si socializare. -Persoana cu initiativa si cu abilitati de lucru in echipa. -Capacitate de a instrui si motiva colectivul. -Buna intelegere a procedurilor de siguranta si securitate in munca. -Minim 5 ani experienta de lucru cu echipamente rotative, de preferat turbine de gaz (turbine Siemens Ruston reprezinta un avantaj) -Capabil sa lucreze la cele mai inalte standarde folosind instrumente si echipamente de masurare; familiarizat cu respectarea standardelor specifice domeniului.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale