Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam tehnician telecomunicatii (telecom site engineer) pentru munca in Olanda, cu experienta in instalarea antenelor 3G/4G si GSM. Descriere: – Instalarea si repararea antenelor si panourilor de telecomunicatii mobile. Munca se desfasoare de cele mai multe ori la mare altitudine (turnuri, acoperisuri) – Lucru cu antene si cabluri coaxiale – Inspectia si intretinerea sistemelor de protectie impotriva fulgerelor – Explorarea, verificarea cauzele de erori si repararea defectiunilor – Reglarea antenelor de telecomunicatii – Inspectia si masurarea conductorilor electrice

Cerinte

Cerinte: – Diploma sau certificat de calificare profesionala – Experienta relevanta de munca – Cunoastere aprofundata ale sistemelor electrice si sistemelor de protectie impotriva fulgerelor – Carnet de conducere categoria B – Vorbirea limba engleza – Examen de protectie a muncii pentru a putea lucra la inaltime – Abilitate pentru a obtine examenul profesional si de protectie a muncii olandeze (in limba engleza) Se ofera: – Munca full-time cu contract legal in Olanda – Asigurare colectiva, care acopera asigurarea medicala si spitalizare – In caz de cerinta va oferim cazare – In timpul sederii in Olanda posibilitatea de a adresare in caz de necesitate unui coordinator In conformitate cu Uniunea Europeana, pentru a putea lucra în Olanda, veţi avea nevoie de un permis de muncă. Accesul la piaţa muncii in Olanda poate fi restricţionat, iar aceasta job va fii disponibil numai dupa data 31 decembrie 2013.